تبلیغات
نینجا - نینجا
نا امیدی مرگ نینجاست

نینجا

جمعه 29 آبان 1388 03:36 ب.ظ

نویسنده : مهدی نینجا
-سئی شین تکی کیویو (پالایش روحی) 

 

هدف توگاکیور نینجا توسعه شناخت عمیق و دقیق فرد از موجودیت خود و شناخت توا نایی ها و نقاط ضعف خویش و تاثیری که فرد می تواند در مسیر سرنوشت خود بگذارد-می باشد.

یک نینجا می بایست تفکری و تصویری واضح و شفاف درباره اهداف - تعهدات و انگیزه های خود در زندگی داشته باشد.

ویژگی های شخصیتی فرد غالبا می تواند تاثیری در حد تفاوت مرگ و زندگی شخص داشته باشد.

تمرین هایی در ارتباط با تحمل فکری و ذهنی - شیوه ها و راه های تفکر و بررسی مسائل و وقایع و داشتن دیدگاهی وسیع به هنگام ارزیابی مسائل و چیزهایی  مختلف در کنار تمرینات فیزیکی به نینجا داده می شود.

با تکامل ذهن و فکر  نینجا و بدست آوردن درک عمیق و صحیح از جهان اطراف خود و مجموعه حیات - توگاکورریو نینجا به یک فیلسوف بزرگ تبدیل گردید.

دین صورت انگیزه درگیر شدن او در مبارزه عشق و احترام و نه صرفا اعمال خشونت - خطر کردن بیهوده و نیاز به دشمنی برای مبارزه کردن بوده است.

  ۲- تای جوتسوTAI JUTSU(مبارزه بدون سلاح)

روش های داكن تای جوتسو یا ضربه زدن به با پا و مسدود نمودن ضربه و جوتای جوتسو درگیر شدن یا گلاویز شدن - خفه كردن و گریز از چنگ حریف و یا رها نمودن خویش از چنگ حریف و تای هن جوتسو یا حركت بدون ایجاد صدا,غلطیدن, خیز برداستن و پریدن و معلق زدن - روش هایی بودند كه نینجا در در شرایط و وضعیت خطر مورد تهدید قرار گرفتن و دفاع از خود یاری می نمودند.

 

 ۳-نینجا كنNINJA KEN(شمشیرنینجا) 

                                 

شمشیر نینجاها دارای تیغه ای کوتاه و - یک طرفه و صاف است و در واقع ابزار اصلی او برای مبارزه به شمار می آید.

نینجا ها دو روش استفاده بخصوص از شمشیر را لازم بود فرا بگیرند.

کشیدن سریع شامل تکنیکهای و شیوه هایی از آن در عملیات بیرون دفاعی و هجومی میگردید. تکنیکهای شمشیر بازی از دیگر آموزشهایی بود که مربوط به استفاده از شمشیر در درگیری با مهاجمین مسلح میگردید.

شمشیر نینجوتسو کاران چند منظوره ساخته شده است ابزاری برای بالا رفتن از دیوارها - حمل مواد غذایی یا سمی و همچنین چندین منظور دیگر که یک نینجا نسبت به شرایط از آن استفاده میکند.

۴-بوجوتسوBO JUTSU (مبارزه با چوبدستی و چوب بلند و کوتاه)

هنر رزمی مبارزه با چوبدستی که وسط سامورائی ها و دهقانان ژاپنی و او کیاناوا مورد استفاده قرار می گرفت یکی از روشهای رزمی مهم نینجا نیز محسوب می گردد.توگاکیور نینجا(محل مرگزی نینجاهادر ژاپن) آموزشهای لازم را در ارتباط با استفاده از چوب بلند (حدود ۸۰/۱)که بوBo نامیده میشود و تیر چوب کوتاه که نوعی نی بوده (حدود ۹۰ سانتی متر) و هن بو Hen bo یا چوبدستی و چماق با اندازه های مختلف را فرا می گرفتند همچنین چوبدستی های خاصی بنام شینوبی - زو Shinobi-zo یا چوبدستی نینجا طراحی گردیده بود که در ظاهر مانند یک چوبدستی یا عصای ساده بود اما انواع اشیاء برنده زنجیرها و چیزهای نوک تیزآنها به شکل مخفی بکار گرفته میشد که در برابر دشمن از آنها استفاده می گردید.

۵- شورایکن جوتسو SHORIKEN JUTSU (ستاره مرگ نینجا)          

اشیاء تیز یا برنده پرتاب شونده (تیغه پرتاب شونده) شاکن و بو شورایکن این اشیاءتیز و برنده معمولا در داخل پوشش یا جیب های مخفی نگهداری میشود  و ازآنها برای ترساندن و مرگ دشمن استفاده می شود. افراد(توگاکورریو)از نوعی ستاره چهار پر استفاده می کردند.نوک پره های این جسم بسیار تیز بود واز صفحات فولادی استفاده میشود سن بان شورایکن sen ban shuriken نام داشت.

این جسم تیز و برنده با حرکتی چرخشی و مستقیم بسوی هدف پرتاب میشود و هدف را می شکافد و در آن فرو می رود.

قدرت پرتاب باعث شکسته شدن استخوانها نیز می شود .

بو شوریکن نوع دیگری از این اجسام می باشد که بصورت چوب یا میله کوتاه نوک تیز برای پرتاب بسوی هدف طراحی شده است.

۶- یاری جوتسو YARI JUTSUمبارزه با نیزه

عوامل توگاکیورریو آموزشهای لازم را بمنظور استفاده از نیزه استاندارد ژاپنی و دیگر وسایل دارای سرنیزه بعنوان یک سلاح میانبر فرا می گرفتند. حریف را از دورتر می توان شکست داد.

این نیزه ها و سرنیزه ها بیشتر بمنظور فرو بردن در بدن مهاجمان مورد استفاده قرار می گرفتند و در مبارزه های معمولی کمتر آنها را پرتاب می کردند.

نینجاهای توگاکیورریو همچنین از نوعی نیزه استفاده می کردند که کاما-یاری یا نیزه داسی شکل نامیده می شد. و شامل نیزه ای بود که درانتهای آن جسمی برنده به شکل داس تعبیه شده بود. از یکطرف این سلاح که دارای سرنیزه بود برای فرو بردن و پرتاب بسوی دشمن از طرف داس شکل نیز برای گرفتن و کشیدن دشمن یا اسلحه او مورد استفاده قرار می گرفت.

۷-ناگی ناتاجوتسو NAGI NATA JUTSU مبارزه با تبرزین

این اسلحه شمشیر کوتاهی بود که در انتهای یک دسته بلند نصب شده بود . ژاپنی ها از این وسیله بعنوان یک سلاح میان برد برای حمله به مهاجمین استفاده می کردند.

این اسلحه که از یک سلاح چینی اقتباس شده بود اسلحه ای دارای تیغه ای پهن بوده و به اندازه برنده و سنگین بود که براحتی در زره و جوشن نفوذ میکرد و اسبها و سواران سامورایی را به زیر میکشید.

۸- کوساری کاما KOSARI KAMA  داس و زنجیر

سلاح داس و زنجیر که در اصل یک سلاح اصیل ژاپنی میباشد که  به عنوان اسلحه نینجا مورد استفاده قرار می گرفت. 

در این سلاح زنجیری به طول ۶ تا ۹ فوت معادل ۸۰/۱ تا ۷۰/۲ متر - که در انتهای  آن جسم وزینی تعبیه شده بود. در این انتهای دیگر به جسم دیگر شبیه  داس متصل بود .

از زنجیر و جسم سنگین انتهای آن برای مسدود کردن مسیر اسلحه دشمن و از داس تیز برای ضربه زدن به مهاجم استفاده می شد.

۹- کایو کو جوتسو KAYA KO JUTSU هنر استفاده از آتش و انفجار

بدر سالهای بعد  استفاده از پودر سیاه و دیگر مواد منفجره همواره با دانش بکار گیری سلاحهای گرم و کاربردی استراتیژیک انها متداول گردید.

نامهای دیگر این نوع سلاح  ناگه تابو - مئسویی ناگه - میسئویی بیشی - و نسبت به نوع انفجار و صدای حاصله از آن و رنگهای متفاوت نامهای گوناگون دارد.

۱۰- رهن سو جوتسو  REHN SU JUTSU استتار و تغییر چهره

یكی از زیبا ترین هنرهای رزمی نینجوتسو یكی از اصول اساسی در فعالیت ها عملیات جاسوسی داشتن این توانایی بود كه فرد بتواند با تغییر قیافه و چهره مبدل بدون اینكه شناخته شود در منطقه مورد نظر تردد نماید صرف از لباس مبدل سیستم استتار نینجا دارای روشهایی بود كه فرد را قادر میساخت ویژگی های شخصیتی را كه بدان ملبس گردیده بود از خود بروز دهد.

تقلید دقیق خصوصیات و ویژگی های رفتاری  آشنایی با میزان و حوزه آگاهی ها و ویژگیهای فیزیكی شخصیتی كه فرد به آن لباس در امده بود از جمله موارد بود. نینجا میبایست در طرز تفكر و رفتار به انها توجه نماید و در واقع دقیقاً شخصیت فردی را كه خود را بدان مبدل نموده خواه یك صنعت كار ماهر یا یك روحانی و یا یك بازیگر دوره گرد باشد اتخاذ نماید  .

        

 

11- شینوبی ایری SHINOBI IRI   روشهای مخفی كاری و ورود به مكانها بدون ایجاد سروصدا

 

 

     

 

 در مورد شیوه ها  و تكنیك های حركت بدون سروصدا و شكستن درب های ورودی و  ...  وارد شدن به مكانهایی كه ورود به آنها بسیار مشكل و گاهی غیر ممكن بود و نینجا ها آنها را به كار میگرفتند.

 

                 

 

 در ژاپن دوران فئودالی افسانه ها و داستانهای شگفت انگیزی وجود داشته است انها تكنیك های ویژه راه رفتن و دویدن برای  طی  كردن مسیر های طولانی راه رفتن در سطوح مختلف بدون ایجاد صدا و پنهان شدن در سایه در حال حركت بمنظور تسهیل در ورود به مكانهای مختلف و فرار را می اموختند.

 

           

 

 

         

 

۱۲- با جوتسو BA JUTSU هنر سوار کاری

                                         

به نینجا ها آموزشهایی در مورد مهارت یافتن در سوار كاری و نیز تسلط به آن بمنظور جنگیدن در حال سواری داده میشد از كودكی آموزشهای پایه داده میشود تا نینجا بتواند در تمامی شرایط از اسب به نحوه عالی استفاده كند.

        

 

۱۳- سوئی رن جوتسو SUI REN JUTSUآموزشهای آبی و شنا

شنا كردن بدون ایجاد سر وصدا , حركت بی صدا در زیر آب و شیوه های استفاده از قایقها و كلك های ساده برای عبور از آب و تكنیك های مبارزه زیر آب از جمله مهارتهای بودند كه به نینجا ها اموزش داده میشد.

        

            

 

14- بو ریاکو BO RYAKO استراتژی

تكنیك ها ,شیوه ها و روشهای غیر متداول و بدیع  جنگ و فریب دشمن طراحی نقشه های سیاسی زیركانه استفاده مناسب و بموقع از وقایع و جریانات وتوسط نینجا انجام میگرفته است, با بكار گیری و تاثیر گذاری بر نیروهای به ظاهر بیرونی و خارج از كنترل دشمن را بدون جلب توجه او به محلی كه مورد نظر نینجا بود هدایت میكردند و بدین ترتیب بدون اینكه دشمن آگاه شود اراده خود را بر آنها تحمیل میكردند . استفاده از این نوع شیوه ها در جنگ روانی بسیار مهم بود كه متاسفانه امروزه از این نوع روشها برای عموم مردم متداول شده است .

          

 

۱۵- چوهو جوتسو CHO HO JUTSU پیگیری و جاسوسی

شیوه های موفق و كارآمد پیگیری و جاسوسی كه توسط نینجا ها بكار گرفته میشد دقیق و عاری از نقص بوده است این روشها كه شامل یافتن و بكار گیری جاسوسی ها و استفاده از این عوامل به بهترین و موثرترین نحو ممكن بوده است.

جاسوسی در شرایط مختلف میتوانست در جنگ ها موثر باشد شناخت وظعیت دشمن عمل بسیار مهمی برای نوع عملكرد مهم بود.

           

 

۱۶- این تون جوتسو IN TON JUTSU فرار و اختفاء

 

نینجاها در بكار گیری از شیوه هایی برای اختفا و استتار در طبیعت استادان با تجربه ای بودند و قادر بودند هر موقع اراده نمایند با استفاده از عوامل طبیعی ناپدید گردند.

                                               

در روش گات ان یو – از سری شیوه های  تكنیكی این تون –جوتسو نینجاها برای استتار و مخفی شدن با استفاده از عوامل طبیعی به عنوان ابزار و معین در مواقع فرار و اختفا پوشش تاكید فراوان شده است.

اساس پنج عامل اصلی فرار و اختفا گاتون پو بر آشنایی كامل و استفاده ابتكاری از زمین - آب - آتش - فلز و چوب قرار دارد كه در طبیعت و محیط موجود میباشد. نینجاهای امروزی در اردوهای شین دوشیكای توسط اساتید با تجربه نینجوتسو آشنایی كاملی به نحوه استفاده از عوامل طبیعی و مصنوعی و سایر شیوه های سنتی و مدرن پیدا میكنند.

          

 

۱۷- تن مون TEN MON  شناخت وضعیت آب و هوا

 

پیش بینی و بهره برداری از شرایط گوناگون آب و هوایی و پدید های مربوط به آن نقش مهمی در ملاحظات جنگی را ایفا می نمود. نینجا ها آموزش دیده بودند تا از آثار و علائم محیطی برای پیش بینی وضعیت آب و هوا استفاده نمایند.

شرایط مختلف جوی و محیطی میتوانند در سرنوشت یك نبرد بسیار موثر باشد.

          

 

۱۸- چی مون CHI MON جغرافی و جهت شناسی

در هنر  باستانی نینجوتسو استفاده بهینه از عوارض ارضی در زمره تخصص های بسیار مهم و حیاطی محسوب میگردید

آموزشهایی كه در مورد كاربرد فلسفه كیو جیتسو تن كن هو به نینجاهای توگاكیور ریو داده میشد كه اگر چه در لیست 18 موردی تخصص های حرفه ای ذكری از آن به میان نیامده است اما بخش مهمی از آموزش نینجاها را تشكیل می داد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1385/09/15ساعت 6:51 قبل از ظهر  توسط شینوبی  |  5 نظر

           
+ نوشته شده در  جمعه 1385/09/10ساعت 1:59 بعد از ظهر  توسط شینوبی  |  نظر بدهید

وسایل نینجا

میراث یک نینجا استاد اوست

+ نوشته شده در  سه شنبه 1385/09/07ساعت 11:6 قبل از ظهر  توسط شینوبی  |  نظر بدهید

+ نوشته شده در  سه شنبه 1385/09/07ساعت 6:59 قبل از ظهر  توسط شینوبی  |  نظر بدهید

نین جوتسونین جوتسونین جوتسونین جوتسونین جوتسونین جوتسونین جوتسو
+ نوشته شده در  دوشنبه 1385/09/06ساعت 12:43 بعد از ظهر  توسط شینوبی  |  نظر بدهید

لقب ها

                                               نین جوتسو

Ninjutsu

لقب ودرجات نینجاها

 لقب سنتی برخی از نینجاهای قدیمی به مروز زمان از زبان ژاپنی خارج شده است ولی این القاب در این قسمت آماده است د رتمامی جهان بکا رمیرود وبصورت استاندار درآمده است.

-----------------------------------------------------------------

هنرجوی مبتدی - آغازگر شوشین شاه shoshinsha

هنرجوی رسمی (سازمان یافته) اوچی دی شی uchi deshi

هنرجوی بالای دوسال كاركرده كوهای kohai

هنرجوی ارشدبالای 4سال كاركرده سن پای senpai

كمك مربی ومربی ( مشكی دان 2) سن سی sensei

معلم جوان (دان 3تا4) شی دوشی هو ho shidoshi

مربی باتجربه دان 5 الی 7 شی دوشی shidoshi

ارشدمربیان دان 7الی 9 شیهان sheHAN

لقب بالاترین مسئول سبك درجهان (پدر) سوك Soke

بنیانگذار كانچو kANGO
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -